Gdzie najlepiej kupić płytę meblową?

Related Post

  • No related post.

Płyta meblowa produkowana jest ze specjalnie w tym celu przygotowanych, sprasowanych wiórów drzewnych, które łączone są ze sobą za pomocą kleju syntetycznego. Występuje w wersji jedno- i wielowarstwowej. Powierzchnia takiej płyty meblowej idealnie nadaje się do szlifowania, oklejania fornirem, a także do pokrycia lakierem lub laminatem.

Wysoki koszt mebli wykonanych z naturalnego drewna litego sprawił, iż płyty drewnopochodne (jak na przykład płyta meblowa) stały się tak popularnym materiałem do produkcji mebli i wykańczania wnętrz. Płyty meblowe dzielą się jednak na kilka rodzajów, z których każdy jest praktycznie od ręki dostępny w dobrych sklepach meblowych, budowlanych, marketach i sklepach online.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów płyt meblowych są płyty wiórowe. Wykorzystuje się je zarówno w meblarstwie, co i w budownictwie. Produkowane są ze specjalnie do tego przygotowanych, sprasowanych ze sobą wiórów połączonych klejem syntetycznym. Często z tego rodzaju płyty meblowej wytwarza się meble biurowe.

Innym, wcale nie mniej powszechnym rodzajem płyt meblowym jest płyta paździerzowa, którą często wykorzystuje się także w budownictwie jako materiał izolacyjny. Powstaje ona w wyniku spajania pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze wybranych i oczyszczonych paździerzy lnianych lub konopnych. Jest to materiał stosunkowo gładki, który z powodzeniem można wykończyć na różne sposoby, w zależności od zastosowania.

Jednak meble wykonane z płyty paździerzowej wymagają specjalnego przechowywania. Należy zapewnić im bowiem odpowiednie warunki. Meble z płyty paździerzowej mogą zatem znajdować się jedynie w pomieszczeniach, w których zachowana będzie odpowiednia cyrkulacja powietrza i tam, gdzie nie dostanie się wilgoć.

Warto zwrócić też uwagę na płyty pilśniowe, które świetnie sprawdzają się również w produkcji paneli podłogowych. Powstają z drobnego drewna, które zostają spilśnionej uformowanie dzięki odpowiednim warunkom temperaturowo-ciśnieniowym. Dodaje się też do nich syntetycznego kleju.