Jakie kosmetyki można wykonać samodzielnie?

Każdy z nas inaczej dba o pielęgnację swojego ciała. Jedni używają bardzo wielu kosmetyków, dobierając je do swojego typu skóry, a inni praktycznie w ogóle nie dbają o swoją pielęgnację i uważają, że w ogóle nie jest ona potrzebna. Nie warto oczywiście w obie strony przesadzać, jednakże zdecydowanie warto znaleźć dla swojej skóry pewien złoty środek, czyli odpowiednią pielęgnację, która będzie dobra dla naszego typu skóry. W tym celu można kupować wiele kosmetyków i testować je, by móc wybrać te, które byłyby dla nas i dla naszego ciała najbardziej odpowiednie. Jeśli ktoś bardziej interesuje się kosmetykami i dbaniem o swoje ciało, dobrym rozwiązaniem jest także spróbowanie samodzielnie wytworzyć niektóre kosmetyki. Jest to bardzo fajna zabawa, może być nawet to ciekawe i interesujące hobby, a przy okazji możemy tworzyć idealnie dopasowane dla nas kosmetyki, które byłyby dobrą odpowiedzią na problemy naszej skóry.

Proste kosmetyki, które można zrobić samemu – informacje

Kosmetyków, które możemy stworzyć samodzielnie w domu, jest całkiem sporo i co więcej, wcale nie jest to takie trudne, jakie się wydaje. Żeby zacząć przygodę z własnym wytwarzaniem kosmetyków, należy zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt, taki jak na przykład pipety, termometr do mierzenia temperatury cieczy, wagę, która odważa małe ilości produktów, czy zlewki bądź inne specjalistyczne pojemniki. Co najważniejsze jednak, ponieważ posiadanie specjalistycznego sprzętu da się obejść i zastąpić innym, tak na pewno nie można obejść się bez odpowiednich produktów, czyli dokładniej składników naszych kosmetyków. Takie półprodukty, z których w przyszłości stworzymy własne kosmetyki, można kupić w specjalistycznych sklepach, oferujących właśnie półprodukty kosmetyczne. Nie ma takich sklepów wiele, więc produkty te nie są tak łatwo dostępne jak gotowe kosmetyki. Niektóre kosmetyki można jednak przygotować z półproduktów, które są bardzo łatwo dostępne, bo w większości można kupować je w zwykłych sklepach. Jednym z rodzajów takich kosmetyków są między innymi kule do kąpieli.

Jak zrobić kule do kąpieli?

Żeby zrobić kulki do kąpieli DIY, czyli właśnie takie ręcznie robione, potrzebujemy niewielu składników. Do przygotowania kuli do kąpieli potrzebować będziemy sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego, oliwki do ciała, na przykład oliwki dla dzieci, a także formę, w której wykonamy kule oraz ewentualnie jeśli chcemy barwnik do zabarwienia kuli lub olejek eteryczny w celu uzyskania ulubionego zapachu. Są to bardzo łatwe do znalezienia składniki, stąd też na pewno z dużą łatwością każdy z nas może je samodzielnie przygotować w domu.