Jak wykonać makijaż brwi?

Odpowiedni kształt brwi jest ważnym elementem makijażu. Ich odpowiedni kształt i kolor czasami nadają naszej twarzy wyrazistości, nawet jeśli danego dnia zrezygnujemy z wykonania makijażu. Aby nasze brwi dobrze wyglądały, trzeba pamiętać o kilku trikach.

Jeśli myślimy o makijażu brwi, w pierwszej chwili na myśl przychodzi nam ich pomalowanie. Jednak zanim to zrobimy, należy odpowiednio zadbać o brwi poza makijażem. Jeśli nie są zbyt gęste, wówczas warto zastosować odpowiednie odżywki, przyspieszające ich wzrost. Nie jest tak, że idealny kształt brwi dostajemy z natury. Większość kobiet musi je regulować. Sposób wykonania regulacji, wpływa na postrzeganie naszych rysów twarzy. Każdej kobiecie pasuje też inny kolor brwi. Dlatego henna do brwi powinna być odpowiednio dobrana do karnacji.

Jak malować brwi? Podstawowe informacje.

Chcąc cieszyć się odpowiednim kształtem i kolorem brwi, warto udać się do kosmetyczki, która wykona ten zabieg profesjonalnie. Nakładanie henny do brwi nie jest łatwe i jeśli źle to zrobimy, wówczas przez kilka dni będzie widoczne jej złe nałożenie. Jeśli brak nam wprawy, lepiej sięgnąć po kredki lub specjalne wypełniacze czy korektory do brwi. Przed przystąpieniem do malowania brwi, należy wyczesać włoski, specjalną szczoteczką. Makijaż brwi powinie być dobrany do rodzaju makijażu, który wykonujemy. Jeśli makijaż oka jest mocny, wówczas dobrze by było, gdyby brwi były odrobinę ciemniejsze. Wykonując makijaż typu no makeup, warto pamiętać, by brwi były delikatnie zaznaczone.

Wykonując makijaż brwi należy zwrócić uwagę na kolor kosmetyku. Raczej czerń w tym wypadku odpada. Lepiej wybrać odcień ton, dwa jaśniejszy niż twoje włoski, będzie w sam raz (lub ciemniejszy jeżeli jesteś blondynką). Zanim przystąpimy do makijażu brwi, należy je przeczesać, a potem przypudrować je, by skóra pod nimi była matowa. Następnie nadmiar pudru wyczesujemy z włosków. Pędzelkiem do brwi malujemy kreseczkę wzdłuż dolnej linii włosków, starając się podkreślać ich naturalny kształt. Zaznaczamy końcówkę brwi (ogonek) od górnej zewnętrznej części, łącząc ją z dolną, wcześniej narysowaną linią.Następnie wypełniamy brwi, pamiętając by były ciemniejsze na zewnątrz i jaśniejsze w wewnętrznej części. Kolejnym krokiem jest nałożenie korektora na przestrzeń pod brwią i ułożenie włosków za pomocą żelu do stylizacji brwi.

Makijaż brwi nie jest łatwy i wymaga dużej precyzji i wprawy. Bez codziennego treningu, trudno jest osiągnąć perfekcję. To nie koniec świata, że początkowo brwi nie będą wyglądać idealnie. Wszystko wymaga wprawy i codziennych ćwiczeń.