Oczyszczanie twarzy w domu. Najważniejszy pierwszy krok

Każdy z nas marzy o pięknej i gładkiej skórze. Jednak, aby móc się nią cieszyć trzeba odpowiednio o nią dbać i pielęgnować każdego dnia. Nie chodzi tutaj o częste korzystanie z zabiegów w gabinecie kosmetycznym lecz o świadomą i dobrze dobraną pielęgnację w zaciszu naszego domu. Pierwszym, a zarazem najistotniejszym krokiem jest prawidłowe i skuteczne oczyszczanie skóry. Tak naprawdę to najważniejsza czynność, od której zależy kondycja naszej cery.

Oczyszczanie twarzy w domu. Informacje

Skuteczne i bezpieczne oczyszczanie twarzy w domu to nie lada wyzwanie. Dlaczego oczyszczanie jest tak ważne? Otóż to na tym etapie pozbywamy się ze skóry wszelakich zanieczyszczeń ( makijażu, kurzu, zanieczyszczeń z powietrza, sebum) ponadto odblokowujemy nasze pory oraz ujścia gruczołów łojowych. Dogłębnie oczyszczona skóra jest gotowa na przyjęcie składników aktywnych zawartych w kosmetykach, które nakładamy po oczyszczeniu ( serum, krem, maska). Również wiele niedoskonałości z jakimi się borykamy jest wynikiem niedokładnego oczyszczenia i zalegania w naszych porach zanieczyszczeń oraz resztek makijażu.

Jak oczyszczać twarz w domu?

Kosmetyki do oczyszczania tak jak i wszystkie inne powinny być dobrane do cery oraz wieku. Warto postawić na te z dobrym składem, aby nasza skóra już na tym etapie była pielęgnowana i odżywiana. Kosmetyków do oczyszczania mamy wiele : mleczka, pianki, płyny micelarne, żele, emulsje). To który produkt wybierzemy zależy od potrzeb naszej skóry. Jeżeli nie wiemy co będzie dla nas najlepsze warto udać się do gabinetu kosmetycznego, gdzie kosmetolog oceni naszą skórę i przeprowadzi konsultację na podstawie, której dobierze najodpowiedniejsze dla nas preparaty. Pamiętajmy, że skórę oczyszczamy rano i wieczorem. Bardzo często zapominamy o porannym oczyszczaniu lub wychodzimy z założenia, że po nocy skóra jest czysta. To błąd bo w nocy nasza skóra oraz gruczoły w niej znajdujące się pracowały, a substancje z naszego organizmu zostały wydalane właśnie przez nią. Dlatego nie zapominajmy o dokładnym porannym oczyszczeniu. To bardzo ważny etap naszej pielęgnacji dlatego wykonajmy go dokładnie, a skóra odpłaci się nam za to pięknym wyglądem.

Wszystkie preparaty do domowego oczyszczania skóry twarzy stosujemy zawsze zgodnie z zaleceniami producenta. Nie używamy kosmetyków po terminie ważności, gdyż mogą one zadziałać bardzo podrażniająco przez co efekt nie będzie zadowalający. Sięgamy po sprawdzone produkty i z dobrym składem.