Jak często powinniśmy robić peeling twarzy?

Nie wszyscy ludzie mają taki sam typ cery. Jedni mają cerę tłustą lub mieszaną, a jeszcze inni mają normalną lub suchą. Dlatego na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów peelingów na twarz. Są one przygotowane dla każdej cery, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić odpowiedź na pytanie jak często robić peeling twarzy. To ważne pytanie, gdyż większość osób, w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy. Dlatego też warto zapoznać się z treścią niniejszego tekstu.

Jak często powinniśmy  robić peeling twarzy?

Bardzo duża część osób zadaje sobie właśnie to pytanie. Jednak warto na początku zaznaczyć, iż każdy peeling ma kluczowe zadanie jakim jest oczywiście złuszczanie martwych komórek naskórka, w taki sposób, aby skóra pozostawała gładka i bardzo przyjemna w dotyku. Skóra powinna być także rozjaśniona oraz oczywiście stonizowana.  Nie każdy wie, ale peeling  w dość dużym stopniu wspomaga regenerację i odbudowę skóry, przy czym znacznie ułatwia wchłanianie innych kosmetyków. A to oznacza, że zwiększa ich skuteczność. Ale to nie wszystko co peeling może nam zaoferować.  Na pewno także pomaga oczyścić pory z bakterii i różnych zanieczyszczeń. Kobiety stosują go pielęgnacyjnie . Chodzi tutaj o poprawę wyglądu skóry, redukcji objawów starzenia czy przesuszenia. Tylko pytanie jak często można go stosować. To zależy przede wszystkim od rodzaju cery. Wygląda to następująco:

  • osoby ze skórą tłustą, łojotokową, a także zaskórnikową: powinny stosować go 2-3 razy w tygodniu lub nawet codziennie;
  • osoby ze skórą suchą: stosują raz w tygodniu;
  • osoby ze skórą bardzo suchą: nie powinny używać go częściej niż raz na 2 tygodnie;
  • osoby ze skórą normalną: używanie 1-2 razy w tygodniu.

A co jeśli taki zabieg będziemy wykonywać rzadziej? Otóż skutkiem tego będą zatykające się pory i pojawiania się wyprysków. Jeżeli natomiast będziemy robić to zbyt często, to możemy być pewni, że sobie tym zaszkodzimy. Chodzi o to, iż nawet najłagodniejszy peeling drobnoziarnisty do twarzy jest w stanie niestety osłabić barierę ochronną skóry, podrażnić ją i doprowadzić do wysuszenia. Lepiej nie przesadzać.

Jeśli ktoś nie wie jaki ma typ cery to warto zasięgnąć opinii lekarza specjalisty, który pomoże nam rozwiązać ten problem. To on pomoże także dobrać odpowiednie kosmetyki do naszej cery. Nie możemy przecież używać byle jakiego, bo w tym nie o to chodzi. To ma nam po prostu pomóc, więc dobrze by było jakby peeling był dostosowany do naszej cery.