Jak się dobrze perfumować? Praktyczne porady.

Mówi się, że wystarczy tylko kilka kropli perfum, aby ubrać kobietę… Subtelne i urzekające, zapachy ujawniają się w kontakcie z naszą skórą. Ale jak właściwie rozpylać perfumy, aby wyczuć wszystkie niuanse?

Nigdy bez moich perfum!

Słodki, drzewny, piżmowy, kwiatowy – perfumy to sztuka, która zaprasza do podróży i uwodzenia. A kiedy kobieta znajduje perfumy, które jej najbardziej pasują, pozostaje jej wierna. Niewidzialny, a jednak obecny, jest również związany z naszymi wspomnieniami z dzieciństwa i naszymi kochankami. Ale kiedy myślimy o tych małych butelkach, od razu myślimy o Marilyn Monroe, która przyznała się do noszenia tylko jednej kropli perfum do spania. Niektóre kobiety mówią nawet, że czują się nagie, jeśli zapomną spryskać kilka kropli perfum. Ale aby ujawnić te wszystkie subtelne niuanse, trzeba nauczyć się dobrze perfumować i skupić się na pewnych obszarach.

Spryskaj swoje perfumy na punkty tętna.

W kontakcie z naszą skórą ujawniają się nuty perfum. A aby zapachy stały się niezapomniane, muszą być opryskiwane na określonych obszarach. Te obszary są nazywane “punktami pulsu”. Są to obszary, w których ciepło ciała jest wysokie. Dzięki upałowi, zapach będzie trwał dłużej przez cały dzień. Szczególnie zalecane jest wybranie wnętrza nadgarstków i tylnej części uszu. Nie trzeba dużo zakładać. Kilka kropli to więcej niż wystarczająco dużo! Aby uzyskać oszałamiający efekt, nie wahaj się położyć kilku kropli swoich ulubionych perfum na dekolt.

Jak dobrze spryskać perfumy?

Aby Twoje perfumy były subtelne, ale nie zbyt mocne, ważne jest, aby rozpylać je z odpowiedniej odległości. Ani za blisko, ani za daleko! Zalecamy umieszczenie butelki w odległości od 10 do 20 centymetrów od skóry. Wystarczy jedno naciśnięcie. Jeśli masz butelkę bez rozpylacza, po prostu otwórz ją, połóż palce na otworze i szybko odwróć. Następnie delikatnie nanieść płyn na określone miejsca.

Słynna chmura perfum.

Zazwyczaj perfumy rozpyla się bezpośrednio na skórę, ale niektórzy specjaliści zalecają unikanie rozpylania zapachów na naskórek. Aby zapachy się ujawniły, a zapachy wybuchły, wszystko zależy od czasu i gestu. Nie powinieneś nakładać zbyt dużo perfum, w przeciwnym razie ryzykujesz, że nie będziesz w stanie wyczuć niuansów. Aby eliksir był dobrze dozowany, spryskuje się go raz przed sobą, tworząc chmurę. Następnie przechodzi się w tej chmurze, aby delikatnie i jednolicie pachnieć.

Czego nie robić.

Niektórzy ludzie wolą perfumować swoje ubrania niż skórę. Ale tkaniny syntetyczne, takie jak poliester czy wiskoza, mają tendencję do zmiany aromatycznych nut. Najlepiej rozpylać swoje perfumy na ubrania wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, wełna czy kaszmir. Niektóre zapachy mogą jednak poplamić ubrania. Jedwab, na przykład, jest bardzo delikatnym materiałem, a kilka kropli perfum może pozostawić ślady. Należy również unikać rozpylania perfum na te części ciała, w których pocisz się najbardziej. Wystarczy wybrać jedno lub najwyżej dwa miejsca, aby zostawić odcisk węchu. Wreszcie, nigdy nie wcieraj swoich perfum w skórę, aby szybciej wyschły, ponieważ zapachy mogą bardzo szybko się rozpraszać. I, oczywiście, nosisz tylko jedne perfumy na raz. Niektóre pachnące olejki lub kremy mogą również zmieniać niuanse aromatyczne.