Prawda czy fałsz? 5 powszechnych błędnych przekonań o perfumach. Mity o perfumach

1. Moje perfumy nie pachną już po tym, jak nałożyłam je na skórę

Fałsz! Nie martw się, nadal pachniesz tak dobrze jak zawsze, ale z czasem twój nos przyzwyczaił się do zapachu. Najlepszym sposobem na ponowne rozkoszowanie się nim jest zastąpienie go innym zapachem. Załóż jeden na tydzień, a drugi w następny. Będziesz miała przyjemność ponownie odkryć swoje ulubione nuty.
Możliwe jest również, ale rzadsze jest, że skóra zachowuje zapachy gorzej niż inne. Twoje perfumy w żaden sposób nie są za to odpowiedzialne, więc spryskaj je klapą lub szczotką, zanim przejdzie przez Twoje włosy. Kompozycja Twoich perfum pozostanie nienaruszona i utrzyma się do wieczora, a nawet kilku dni.

2. Kilka sekund wystarczy, aby wybrać perfumy.

Fałsz! Zapach składa się z 3 rodzajów nut: górna, ulotna nuta, którą czujesz podczas spryskiwania perfumami. Szybko ustępują miejsca tym sercom, które są jego tożsamością. Te ostatnie są szybko wzbogacone o bardziej intensywne nuty bazowe. To te, które znajdziesz na swoich ubraniach kilka dni po ich założeniu. Musisz więc być cierpliwa przed dokonaniem wyboru, aby odkryć nie tylko nuty serca, ale także nuty bazowe, a tym samym mieć pewność, że osobowość tych perfum naprawdę Ci odpowiada.

3. Muszę rozpylić moje perfumy na wewnętrznej stronie nadgarstka.

Prawda! Tak jest lepiej. Wnętrze nadgarstka, obszar za płatem usznym lub szyjnym (bok szyi) są punktami pulsującymi. Wydzielane przez nie ciepło aktywuje molekuły węchu, wzmacniając w ten sposób dyfuzję zapachu. I fałsz! Jeśli masz alergiczną skórę, a nadal chcesz nosić perfumy wystarczy spryskać nimi ubrania lub włosy.

4. Na moich perfumach jest data ważności. Kosmetyki i data ważności

Prawda, ale fałsz! Oficjalnie perfumy są ważne przez 36 miesięcy, ale okres ten jest tylko prawnym pokryciem. Po upływie terminu umieszczonego na pudełku twojej butelki, nuty twoich perfum nie wyparują nagle, a nawet nie znikną, ani skóra nie pokryje się zaczerwienieniem w ciągu nocy. Jeśli sok będzie przechowywany z dala od promieni UV, ciepła i wilgoci, zachowa on swoją pełną osobowość znacznie dłużej niż 36 miesięcy. Więc możesz nadal się nim cieszyć.

5. Aby perfumy były dobre, muszą zawierać tylko naturalne składniki.

Fałsz! Materiały syntetyczne zazwyczaj naśladują dokładną strukturę molekuł już istniejących w przyrodzie. Jeśli ich stosowanie jest faworyzowane, to dlatego, że mają one tę zaletę, że są produkowane w dużych ilościach. Umożliwiają również rozmnażanie trudnych do wydobycia zapachów, takich jak bzdura lub konwalii doliny, czy też rzadkich roślin. Niektóre syntetyczne aromaty, takie jak zapach trawy, są czasami bliższe zapachowi pierwotnemu niż zapach naturalnych składników, które zostały poddane destylacji i obróbce. Wreszcie, nie zapomnij, że olejki eteryczne, ekstrakty, drewno i inne owoce cytrusowe (w 100% naturalne zapachy) mogą również powodować reakcje skóry.