Krem nawilżający z przywrotnikiem pospolitym.

Jak preparat na bazie przywrotnika pozwala znaleźć cudownie nawilżoną skórę, dobrze nawodnioną, z bardzo drobną ziarnistością.

Zdrowie skóry.

Wśród licznych substancji, z którymi eksperymentowano w przeszłości w celu przekształcenia nieszlachetnych metali w złoto, przywrotnik (Alchemilla vulgaris) zajmował miejsce w ścisłej czołówce. Duża kropla rosy, która osiada w nocy w zagłębieniu plisowanego liścia, a także niezliczone krople zawieszone jak sznur pereł na brzegach liści, wydawały się w oczach alchemików zawierać wszystkie magiczne cnoty zdolne do takiej przemiany. Niestety, tak się nie stało!

Proponujemy wykorzystać jego niesamowite powinowactwo z żywiołem “wody” do stworzenia własnej nawilżającej maseczki na twarz.
1. Zbierz garść liści przywrotnika rano, zanim rosa zdąży się rozejść.
2. Przywrotnik najlepiej rośnie w miejscach wilgotnych i w półcieniu.
3. Wybieraj delikatne liście w środku, a nie stosunkowo twarde na brzegu.
4. Liście pokroić w bardzo cienkie paski, włożyć do filiżanki i zalać wrzątkiem, tak aby je przykryć.
5. Przykryć i pozostawić do zaparzenia na co najmniej 30 minut. Naprężaj się wtedy poprzez silne wyrażanie.
6. Do drugiej filiżanki wsypać 3 łyżeczki płatków z kiełków pszennych, zalać odpowiednią ilością skoncentrowanego naparu z przywrotnika, dodać 2 łyżeczki płynnego miodu, dobrze wymieszać.
7. Dodawaj białą glinkę cały czas mieszając, tak aby uzyskać pastę, która nabierze nieco konsystencji, ale nadal pozostanie dość płynna.
8. Preparat ten należy rozprowadzić na oczyszczoną wcześniej twarz, szyję i dekolt.
9. Pozostawić na 20 do 30 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą.