Prosty sposób na urodę

Prosty sposób na urodę

Każdy człowiek przesypia wiele lat swojego życia. Aby móc w pełni i prawidłowo funkcjonować musimy się wysypiać. Dla wielu osób, może wydawać się to czasem zmarnowanym. Dzisiejsze tempo życia nakłada na nas obowiązek brania na siebie wielu czynności. Często przyjmujemy je kosztem snu. Warto jednak pamiętać, że dobry jakościowo sen powinien trwać dłużej niż 6 godzin. Jeśli nasze tempo życia zakłada, że śpimy za małą ilość czasu warto zastanowić się czy warto. Zbyt mała ilość snu wpływa na naszą cerę, która staje się poszarzała i wygląda na zmęczoną. Podkrążone oczy, worki pod oczami i blada cera to często oznaki niewyspania się. Aby to ukryć większość z nas sięga po specjalne kosmetyki do makijażu oraz kosmetyki pielęgnacyjne zapominając, że być może jedyne co mogłoby nam pomóc to wyspanie się i odpoczynek od tego zabieganego życia. Dobry jakościowo wypoczynek to najlepszy specyfik na urodę i zdrowie.

Rytm dnia każdego człowieka

Każdy człowiek funkcjonuje w określonych 24 godzinnym rytmie dnia. Nie każdy jednak wie, że każdy z nas ma trochę inny rytm dobowy, do którego warto dopasować swoje aktywności dnia codziennego. Część osób najlepiej czuje się w godzinach porannych. W tych godzinach najlepiej zaplanować najbardziej absorbujące zajęcia, gdyż wykonanie ich będzie najbardziej efektywne i najszybsze. Osoby te w godzinach wieczornych zaczynają odczuwać senność i zmęczenie. Potocznie osoby o takim rytmie dnia nazywane są skowronkami. Wstają one o poranku z energią do działania. Wieczorem zaś dosyć szybko muszą położyć się spać, ponieważ stają się zmęczone po całym dniu wrażeń. Innym typem jest typ potocznie nazywany sową. Są to ludzie, którzy potrafią do późnych godzin nocnych być w pełni aktywni, natomiast rano potrzebują dłuższej chwili na obudzenie się. To do której grupy osób należymy często zależy od genetyki i w wielu przypadkach niewiele da się z tym zrobić.

Wpływ snu na wygląd naszej skóry

Odpowiednia dla naszego gatunku ilość snu to około 8 godzin. Wówczas jesteśmy w pełni wyspani, posiadamy energię do działania oraz mamy lepszy humor. Skóra pod oczami jest bardziej świetlista, a nasze spojrzenie wydaje się świeższe. Nasza uroda zależy w dużej mierze od tego jak śpimy i ile śpimy. W momencie, kiedy się nie wysypiamy chodzimy rozdrażnieni, zmęczeni. Często towarzyszą nam migreny i bóle głowy. Nasza skóra pozbawiona jest energii, wygląda na poszarzałą i bardziej ziemistą. Długotrwałe spanie zbyt małą ilość godzin wpływa również na włókna kolagenowe, a co za tym idzie szybciej się starzejemy, a skóra traci bezpowrotnie swą jędrność. Warto zatem zadbać o nasze zdrowie i urodę poprzez dobry jakościowo, odpowiednio długi sen. Aby dobrze się wysypiać powinniśmy również postawić na wygodny materac oraz na przygotowanie sypialni do nocnego odpoczynku. Zaciemniona, dobrze przewietrzona sypialnia będzie sprzyjała jakościowemu wysypianiu się. Warto zatem o tym pamiętać każdego wieczora.