Zabiegi medycyny estetycznej

Plastyka twarzy

W obecnych czasach poprawianie wyglądu twarzy nie jest już powodem wstydu czy zażenowania. Poprawiamy bowiem twarz nie tylko dla urody, ale i dla zdrowia i lepszego samopoczucia. Korekta twarzy obejmuje bowiem nie tylko zabiegi, które mają poprawić nasz wygląd, ale i wszelkiego rodzaju operacje plastyczne, które poprawiają komfort życia pacjenta. Często do chirurga zgłaszają się osoby, które od lat zmagają się z kompleksami dotyczącymi wyglądu swojej twarzy. Dobry chirurg pomoże zwalczyć te kompleksy i zdecydowanie poprawi komfort psychiczny pacjenta.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu

Zabiegów medycyny estetycznej jest bardzo dużo. W zależności od problemu chirurg może zaproponować drobną korektę lub inwazyjny, dość poważny zabieg. Jednym z częstych problemów dotyczących twarzy są odstające uszy. W tym wypadku wykonuje się najczęściej plastykę odstających uszu. Po zabiegu pacjent czuje się zdecydowanie lepiej. Kompleksy ustępują, a osoba poddana zabiegowi czuje się pewniejsza siebie i szczęśliwsza. Z tych kilku względów zdecydowanie warto zdecydować się na wykonanie zabiegu.
Chirurgia plastyczna jest to dziedzina medycyny, która prężnie się rozwija. Powstaje coraz więcej klinik zajmujących się tymi problemami, coraz więcej osób decyduje się na fachową pomoc u specjalisty. Osoby, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu zewnętrznego mogą z powodzeniem poddać się tego typu zabiegom. Należy jednak pamiętać, że są to zabiegi dosyć kosztowne i wymagają od nas pewnych nakładów finansowych.

Jakie zabiegi możemy wykonać na twarz

Do często wybieranych zabiegów medycyny estetycznej należą przede wszystkim:

  • plastyka powiek – opadające w znacznym stopniu powieki mogą powodować, że wyglądamy na ciągle zmęczonych oraz mogą utrudniać wykonywanie makijażu. W skrajnych przypadkach mogą zasłaniać pole widzenia.
  • usuwanie worków pod oczami– wory pod oczami nadają twarzy zmęczony wygląd i zdecydowanie dodają lat. Często jest to problem genetyczny, więc samo wysypianie się nic nie zmieni. W takim wypadku warto postawić na usunięcie tego defektu za pomocą zabiegu medycyny estetycznej.
  • korekcja policzków – zbyt uwydatnione policzki mogą być przyczyną wielu kompleksów. Jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie za pomocą mniej inwazyjnych zabiegów warto skonsultować swoją sytuację z chirurgiem.
  • lifting twarzy – jest to operacja plastyczna, która poprawia owal twarzy, która wraz z wiekiem zaczęła opasać. Po zabiegu można zauważyć zdecydowaną różnicę.
    Wszystkie wyżej wymienione zabiegi powinny być wykonane w dobrej, renomowanej klinice. Tylko wówczas będziemy pewni, że efekt będzie nas satysfakcjonował. Należy też pamiętać, że są to zabiegi inwazyjne i wymagające znacznej precyzji. Zatem za dobrego specjalistę warto zapłacić trochę więcej oraz warto czasem poczekać trochę dłużej. Zależy bowiem od tego nasza uroda oraz dobre samopoczucie. Nie ma nic gorszego niż źle wykonany zabieg medycyny estetycznej.