Kremy przeciwzmarszczkowe i ich aplikacja

Kremy przeciwzmarszczkowe to pozycja obowiązkowa w kosmetyczce każdej kobiety, która skończyła trzydzieści lat. Nie oznacza to, że trzydziestolatki z dnia na dzień zaczynają borykać się z pogłębiającymi się zmarszczkami. Cała tajemnica młodego wyglądu polega na tym, aby zacząć stosować kremy opóźniające proces starzenia wystarczająco wcześniej, przez co pierwsze zmarszczki pojawią się później i będą płytsze, bo skóra będzie odpowiednio nawilżona. Jeśli odpowiednio wcześniej zadbamy o to, aby nie narażać skóry twarzy na zbyt silne działanie słońca, a tym bardziej lamp w solariach, a dodatkowo codziennie będziemy zapewniać im nawilżenie w postaci silnie działających preparatów, z pewnością długo będziemy cieszyć się nieskazitelną cerą.

Zatrzymać proces starzenia się skóry

Nowoczesne kremy przeciwmzarszczkowe zawierają kwas hialuronowy i koenzym Q10, które mają silne właściwości nawilżające i wygładzające. Dodatkowo w kremach tych znajdują się witaminy i olejki, które odżywiają zmęczoną skórę i natychmiast ją zmiękczają. Dobrany indywidulanie krem szybko staje się najważniejszym kosmetykiem w naszej toalecie i gwarantuje poczucie, że na co dzień dbamy o cerę i zapewniamy jej optymalną pielęgnację. W drogeriach i aptekach można dziś znaleźć preparaty dla kobiet w każdym wieku i borykających się z najróżniejszymi dolegliwościami skórnymi czy typami cery. Dzięki temu każda kobieta z łatwością znajdzie krem spełniający jej oczekiwania i mający zbawienny wpływ na jej wygląd. Jeśli twarz stanowi naszą wizytówkę na co dzień, warto zadbać o to, aby jak najdłużej wyglądała zdrowo, świeżo i młodo.

Nakładanie kremu przeciwzmarszczkowego

Nie ma jednej odpowiedzi na to, jak stosować krem przeciwzmarszczkowy. U każdej kobiety etap ten poprzedza inny rytuał. Niektóre z pań lubią wcześniej nałożyć na twarz maseczkę oczyszczającą, inne stosują toniki i żele o właściwościach oczyszczających, a jeszcze inne wyłącznie zmywają makijaż i od razu sięgają po ulubiony krem. Nakładanie kremu zaczynamy od stosowania specyfiku pod oczy. W tych okolicach skóra jest najdelikatniejsza i cienka, dlatego wymaga zupełnie innej pielęgnacji. Żele lub kremy o lekkiej formule, która nie ściąga skóry, doskonale sprawdzą się zarówno na dzień, jak i na noc. Dopiero teraz można zając się pozostałymi częściami twarzy. Podczas nakładania kremu w okolicach brwi zaczynamy od czoła i masujemy tę okolicę w stronę nosa, z kolei okolice górnej wargi masujemy w poziomie, ponieważ w tym miejscu występują zmarszczki pionowe. Podrbródek i policzki wymagają podczas aplikacji kremu ruchów okrężnych i dokładnego wklepania preparatu, a z kolei szyję masujemy z ruchami pionowymi. Aplikacja jest w tym wypadku bardzo istotna i ma niemały wpływ na działania preparatu.