Jak dbać o włosy w wieku dojrzałym

Fryzura dla pań dojrzałych

Odpowiednio dobrana fryzura może podkreślić urodę i sprawić, że kobieta wygląda dużo młodziej. Dlatego też włosy pań w dojrzałym wieku nie muszą być nudne. Większość osób po pięćdziesiątym roku życia ścina włosy na krótko oraz farbuje, by ukryć siwiznę. Obecnie jednak trendem jest zupełnie inne zachowanie. Fryzury dla pań w tym wieku mogą być jak najbardziej w aktualnych trendach fryzjerskich. Trendy bowiem są uniwersalne i skierowane do osób w każdym wieku. Warto podkreślić, że dobrze dobrana fryzura odejmie lat oraz poprawi znacznie samopoczucie. Zatem przed wizytą u fryzjera warto sprawdzić jakie obecnie panują trendy. Być może wybierzemy fryzurę, która będzie niebanalna i będzie jeszcze bardziej podkreślać naszą urodę.

Jaka fryzura dla pań dojrzałych

Kobiety, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia często wybierają krótkie fryzury z kilku powodów. Wraz z upływającym czasem wiele kobiet boryka się z problemem cieńszych i rzadszych włosów. Krótkie cięcia potrafią ten problem zakamuflować. Krótsze włosy nie wymagają zwykle również tylu zabiegów pielęgnacyjnych i są łatwiejsze do wystylizowania. Jeśli jednak kobieta nie musi ukrywać przerzedzeń we włosach nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrała fryzurę w obecnie panujących trendach. Wiek wcale nie musi decydować o długości włosów. Jeśli kobieta potrafi i chce dbać o włosy, może dłuższą fryzurę nosić przez cały czas.

Jak dbać o włosy

Jak o każde włosy również o te w dojrzałym wieku należy dbać. Najważniejsze jest mycie w letniej wodzie. Nie wolno myć włosów w wodzie za gorącej, gdyż znacznie osłabia to kondycję cebulek. Do mycia warto wybrać łagodne szampony oraz używać regularnie po każdym myciu odpowiedniej odżywki. Kosmetyk ten sprawi, że włosy będą lśniące oraz w dobrej kondycji. Po umyciu nie wolno włosów suszyć za pomocą ręcznika. Pocierając włosy ręcznikiem znacznie je uszkadzamy mechanicznie. Lepszym rozwiązaniem jest odciskanie nadmiaru wody w bawełnianą tkaninę. Może to być stara koszulka bądź poszewka na poduszkę. Po umyciu włosy powinny być stylizowane za pomocą dobrej jakości suszarki. Sprzęt ten o odpowiedniej mocy nie zniszczy włosów, a pozwoli w szybkim czasie je wysuszyć. Aby jeszcze lepiej pielęgnować swoje włosy warto zasięgnąć porady u specjalisty. Dobry fryzjer zna różne triki i potrafi dobrać kosmetyki odpowiednie do danego typu włosa. Należy pamiętać, że włosy są różne i potrzebują różnego rodzaju kosmetyków.Jedne potrzebują silniejszego nawilżenia, inne potrzebują lekkiej, nieobciążającej odżywki. Warto pamiętać, by co jakiś czas zastosować specjalną maseczkę do włosów. Pozwoli ona jeszcze silniej odżywić włosy i sprawi, że będą one wyglądały lepiej. O włosy warto również dbać od środka. Odpowiednia dieta pełna witamin i mikroelementów pozwoli cieszyć się zdrowiem i pięknymi włosami na dłużej. Warto zatem przyjrzeć się swojej diecie i wprowadzić kilka zdrowszych nawyków żywieniowych. Z pewnością wyjdzie nam to na zdrowie.