Zioła, które uratują Twoje włosy

Od lat nasze babki i prababki na różne dolegliwości stosowały różne zioła i kuracje naturalne. Obecnie wraca się do tych metod, gdyż zauważyliśmy, że są tanie, skuteczne i bardzo często zawierają substancje czynne działające niemal cudotwórczo na włosy. Dlatego coraz częściej są wykorzystywane przy produkcji różnych szamponów, wcierek i odżywek. Dlaczego jednak zamiast korzystać z ekstraktów w ilościach ułamkowych, nie skorzystać z samego ziela?

Najlepsze ziołowe kuracje na wzmocnienie i porost włosów

Podczas terapii mającej wzmocnić nasze włosy i przyspieszyć ich porost najważniejsza jest poprawa ich ogólnej kondycji i zadbanie o stan skóry naszej głowy. Dopiero kiedy skóra naszej głowy będzie odpowiednio odżywiona, a włosy, które już są będą odżywione i nie będą wypadać, zaczną wyrastać nam nowe włosy.
Dlatego nasza kuracja ziołowa musi opierać się na ziołach wzmacniających cebulki włosów i poprawiających krążenie w skórze głowy. Wzmocnienie cebulek poprawia stan naszych włosów, a dodatkowo stymuluje do powstawania nowych włosków.
Wśród ziół działających najlepiej w przypadku zahamowania wypadania włosów i poprawiania ich struktury, stymulacji do powstawania nowych włosów można wymienić pokrzywę, skrzyp polny, łopian i czarną rzepę.
Klasyczny w takich przypadłościach skrzyp polny wzmacnia włosy, przyspiesza ich porost, pobudza krążenie głowy i dostarcza włosom saponiny, wapnia, potasu i krzemu. Korzeń łopianu za to sprawdzi się idealnie, w przypadku zbyt tłustych włosów, męczących się z łupieżem. Ma bowiem właściwości ściągające, dezynfekujące, przeciwłupieżowe a także ogranicza przetłuszczanie się włosów i ich wypadanie. Doskonale więc pomaga przy kuracji włosów problematycznych, a także na zakończenie dziennej pielęgnacji, w przypadku gdy może ona zatłuścić nam włosy i spowodować oklap.

Uroda. Zioła wspomagające kuracje na wzmocnienie i porost włosów

Oprócz głównych ziół wymienionych wyżej jest kilka roślin, które znakomicie wspomogą naszą pielęgnację i pozwolą cieszyć się pięknymi, zdrowymi i długimi włosami. Mianowicie chodzi o rumianek, który łagodzi wszelkie podrażnienia, szałwię, która lekko przyciemnia nasze włosy i hamuje ich wypadanie, nagietek, który poza nadaniem rudego koloru nawilża i liście brzozy, które przyspieszają porost włosów a także działają przeciwłupieżowo.