Domowa siłownia

Jak wprowadzić siłownie do domu?

Niezależnie od tego, czy jest to joga, ćwiczenia z ciężarem ciała, czy trening z narzędziami, siłownia przeniesiona do domu jest naprawdę wygodna. Jak stworzyć piękny i funkcjonalny sprzęt do ćwiczeń w domu, nawet jeśli masz mało miejsca. Pierwszym krokiem jest znalezienie najbardziej odpowiedniego pokoju w oparciu o rodzaj treningu, który chcesz odbyć. Ci, którzy mają duże mieszkanie, mają duży wybór, ale nie jest to konieczne: często wystarczy stworzyć kącik fitness ad hoc w określonym środowisku, bez przekształcania całego pokoju w siłownię. Ważne jest, aby wybrać dobrze wentylowane i jasne otoczeni.

Salon bardzo dobrze nadaje się do tego celu: jest to zazwyczaj najlepiej oświetlone i najbardziej przestronne pomieszczenie w całym domu, idealne również dla tych, którzy trenują, śledząc internet -owe kursy wideo przed telewizorem. Ale jeśli Twój trening składa się z ćwiczeń z ciężarem ciała i bez nieporęcznych narzędzi, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrał nawet mniejszą salę. Zdaniem ekspertów ważne jest, aby unikać sypialni, która musi pozostać przestrzenią przeznaczoną wyłącznie do wypoczynku.

Aby trenować w domu bez zakłócania harmonii przestrzeni, niezbędny jest porządek Potrzebujesz szafy lub mebla do przechowywania najmniejszych sprzętów , aby móc je łatwo przechowywać bez bałaganu; możesz również użyć zajmujących niewiele miejsca pudełek lub wiklinowych koszy i drewnianych kufrów, które nadają odrobinę elegancji.

Jeśli zdecydowałeś się na umieszczenie swojego kącika gimnastycznego w strefie dziennej, możesz wybrać sofę z półkami zintegrowanymi z oparciem lub podłokietnikami: praktyczne i stylowe rozwiązanie, które pozwala mieć pod ręką drobne narzędzia, takie jak lina, obciążniki i gumki. Nawet pufa-pojemnik lub schowek może się przydać: zajmuje mało miejsca, a jednocześnie zawiera najmniej obszerny sprzęt. Aby chronić podłogę przed uderzeniami i otarciami, idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie modułowych, antypoślizgowych paneli gumowych , które można montować i demontować, kiedy i jak chcesz. Bardziej wygodne i praktyczne są zwijane maty , które można zamknąć i odłożyć zaraz po zakończeniu treningu. Ważne jest, aby mieć minimalną grubość pod stopami, aby amortyzować podskoki i uderzenia narzędzi.

Pełnowymiarowe lustro, które można umieścić na ścianie lub przymocować do ściany, jest bardzo przydatne, aby zapewnić prawidłowe wykonywanie ćwiczeń i wzmocnić postrzeganie przestrzeni. Dodatkowo dzięki szafce lustrzanej możesz połączyć praktyczny aspekt treningu z wygodą przechowywania narzędzi, akcesoriów i ręczników.

Nie zapomnij też o muzyce, która doda Ci energii podczas każdego treningu lub stworzy relaksującą atmosferę podczas ćwiczeń. Jeśli natomiast potrzebujesz odbyć lekcje wideo, możesz skorzystać z telewizora naściennego lub zastosować nowoczesne rozwiązanie z podstawką pod laptopa, również do przymocowania do ściany. Posiadanie wygodnego i łatwego w utrzymaniu kącika fitness w domu jest wielką wygodą i pomaga w ciągłym treningu.