Hulajnoga czy rower

Jak wybrać hulajnogę elektryczną?

Rower czy hulajnoga?

Pojazdy dwukołowe ewoluowały od jakiegoś czasu. To dało początek zaawansowanym technologicznie obiektom lub pojazdom. Bardzo dobrze może się zdarzyć, że chcemy poruszać się po mieście bez zaśmiecania ciężkimi maszynami, których parkowanie wymaga czasu. W efekcie narodził się pomysł, to nic innego jak wynalezienie hulajnóg elektrycznych. Ten typ pojazdu jest zasadniczo identyczny ze zwykłym skuterem, z jednym szczegółem. Działa to dzięki baterii. Pozwala to na poruszanie się po mieście bez utrudniania przejazdu innym użytkownikom drogi. To całkiem logiczne, że tego typu pojazd nadaje się do wszelkich nierówności na drogach. Niektóre modele mogą wspinać się po zboczach pod dość dużym kątem.
Jednak przed przystąpieniem do zakupu najlepiej zapytać o model, hulajnoga elektryczna musi zawsze odpowiadać Twoim potrzebom lub zależeć od Twoich oczekiwań. Jeszcze ciekawsze jest znalezienie rzadkiej perły, hulajnogi elektrycznej o dobrym stosunku jakości do ceny.

Różne rodzaje hulajnóg elektrycznych

Hulajnogi elektryczne 50 km/h. Wiedząc, że jest to model hulajnogi elektrycznej, głównym źródłem energii jest jego akumulator. Ogólnie jego moc wynosi 4000 W, co jest baterią litową lub akumulatorem kwasowo-ołowiowym. Można powiedzieć, że moc jest ograniczona do 50 km/h. Istnieje zewnętrzne urządzenie, które może wydajnie naładować tego typu akumulator. Ze względów bezpieczeństwa prędkość jest ograniczona do 50 km/h. Co jest więcej niż wystarczające do użytku w mieści, jeżdżenie do szkoły lub do miejsca w środowisku miejskim.

Dobre i złe strony tego typu sprzętu

Zaletą tego typu hulajnogi jest to, że jest bardziej ekologiczny, ograniczenie prędkości zapewnia większe bezpieczeństwo. Jednak skuterem tego typu nie można było jeździć w obszarach ryzykownych, takich jak autostrady czy nierówny teren. Poza tym dużym minusem jest ograniczona żywotność baterii. Inaczej jest w przypadku klasycznej hulajnogi napędzanej benzyną.

Hulajnogi elektryczne o pojemności 125

W przypadku tego typu skutera elektrycznego należy wiedzieć, że minimalny wymagany wiek to 18 lat. Po stronie baterii mamy moc większą lub równą 4000 W. W przypadku niektórych modeli możemy mieć nawet 11 000 W. W przypadku modelu skutera elektrycznego o pojemności 50 cm3 istnieje również możliwość doładowania baterii za pomocą konkretnego urządzenia. Maksymalna prędkość może przekroczyć 50 km/h. Można powiedzieć, że ma to te same zalety, co model 50 km/h. Możemy jednak powiedzieć, że korzystamy z większej prędkości i większego komfortu. W przypadku punktów ujemnych możemy powiedzieć, że autonomia nadal wymaga poprawy. Nie wszystkie domy są jeszcze przystosowane do ładowania tego typu urządzeń. Wreszcie, nawet jeśli maksymalna prędkość jest wyższa niż 50 km/h, to nadal jest niewystarczająca, aby móc poruszać się po wszystkich istniejących drogach.