Zdrowe podejście do procesu odchudzania się

Rozpoczęcie procesu odchudzania się

Każdy, kto chociaż raz próbował się odchudzać wie jak skomplikowane i czasochłonne jest to zadanie. Należy mieć bardzo mocną silną wolę, motywację oraz pasję do odchudzania się. Bez tych czynników odchudzanie będzie dla nas nudne i zbyt wymagające. Przed przystąpieniem do odchudzania się w wielu przypadkach warto odwiedzić dietetyka. Przyjrzy się on naszym nawykom i jeszcze lepiej dostosuje ćwiczenia i dietę do naszego stylu życia.

Jak zacząć się odchudzać

Wydawać by się mogło, że odchudzanie jest całkiem proste. Należy jeść mniej kaloryczne posiłki, najlepiej dietetyczne oraz ćwiczyć kilka razy w tygodniu, najlepiej na siłowni. Jednak warto pamiętać, że każdy z nas jest inny. To co sprawdzi się u jednej osoby, niekoniecznie sprawdzi się u kogoś innego. Warto o tym pamiętać zaczynając swoją walkę o szczuplejszy brzuch, uda czy pośladki.
Połową sukcesu jest dobór właściwego momentu na odchudzanie. W przypadku przewlekłego stresu oraz braku czasu na sen odchudzanie może nie przynieść większych rezultatów. Dzieje się tak, bowiem hormon odpowiedzialny za stresowanie się powoduje zwiększoną ochotę na słodycze i kaloryczne potrawy. Powoduje to w konsekwencji odkładanie się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha i bioder. Do odchudzania warto zatem podejść w bardziej dogodnym momencie naszego życia. Najpierw należy pozałatwiać swoje sprawy, uspokoić myśli oraz zaplanować wszystkie kroki do skutecznego odchudzania. Jeśli zdecydujemy się na proces odchudzania w nieodpowiednim czasie zwiększymy ryzyko niepowodzenia i porzucenia przyjętych wcześniej zasad. Może to doprowadzić do spowolnienia przemiany materii oraz do efektu jo-jo. Każda taka nieudana próba sprawia, że jesteśmy zdemotywowani i przestajemy wierzyć w powodzenie procesu odchudzania.
Przed przystąpieniem do odchudzania należy wyznaczyć swój cel. Cel ten musi być jednak realny do osiągnięcia. Sam proces powinniśmy podzielić na etapy i wyznaczyć swoje cele pośrednie. Sprawi to, że po osiągnięciu celu z poszczególnego etapu będziemy bardziej zmotywowani do dalszego działania. Pomoże to również w kontrolowaniu odchudzania.

Zdrowe podejście do odchudzania

Aby proces odchudzania był skuteczny i zdrowy nie możemy wyznaczyć sobie nierealnych celów. Przyjmuje się, że zdrowo jest tracić na wadze około kilograma tygodniowo. Dlatego nie warto ważyć się codziennie. Raz w tygodniu, kontrolnie w zupełności wystarczy. Najlepiej robić to zawsze w tym samym dniu tygodnia o tej samej porze. Najlepszą porą jest ranek, na czczo. Aby sprawdzić rezultaty swojego odchudzania należy również sprawdzać swoje obwody. Rezultaty dobrze jest zapisywać, by przypominać sobie o swoich sukcesach. Warto pamiętać, że sama waga może być niemiarodajna. Masa ciała może zmieniać się w trakcie trwania cyklu dlatego nie warto sprawdzać tylko wagi. Lepiej połączyć to z mierzeniem obwodów ciała. W ten sposób będziemy w stanie miarodajnie sprawdzić nasze efekty.